همدان سرویس

تماس

08138244444

آدرس:

میدان شریعتی ،خیابان پاسدارن ،نرسیده به مسجد زینبیه روبه روی کوچه حمام صفا

مرکز تعمیرات تلویزیون اسنوا در همدان

دسته بندی مقالات

08138251188

شنبه تا پنجشنبه 9 تا 21

1250
2 جولای 2023
tavoosian
مرکز تعمیرات تلویزیون اسنوا در همدان

مرکز تعمیرات تلویزیون اسنوا در همدان با بیش از 35 سال سابقه نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش شرکت های بزرگ در همدان و با کادری از مهندسین و تکنسین های با تجربه در ارائه خدمات سریع و با کیفیت در جهت رضایت همشهریان عزیز میکوشیم. جهت ارائه خدمات با شماره های 08138251188 ویا 09181117805 تماس بگیرید.

مرکز تعمیرات تلویزیون اسنوا در همدان

08138251188 – 09181117805

مرکز تعمیرات تلویزیون اسنوا در همدان

آشنایی با خرابی های رایج در تلویزیون اسنوا
کیفیت و عملکرد بالای تلویزیون اسنوا تضمینی بر بروز مشکل در آنها نیست. چراکه تلویزیون دستگاهی الکترونیکی و بسیار حساس است و هر گونه ضربه، فشار، نوسان برق، تنش حرارتی و غیره می‌تواند به خرابی تلویزیون و بروز مشکل در آن منجر شود. در اینجا برخی از ایراداهایی که در هر تلویزیون می تواند رخ دهد را ذکر می کنیم و سپس برخی از مهم ترین آنها را توضیح می دهیم. همراه ما باشید:

 مشکلاتی در صفحه نمایش و پخش شدگی رنگ و یا مشاهده خطوط افقی یا عمودی

 از بین رفتن تصویر که مربوط به بلک لایت و یا مین برد اصلی است

قطع و وصل شدن تصویر پس از مدت زمان طولانی استفاده از تلویزیون اسنوا

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون اسنوا که ایراد در فلت تلویزیون است

قطع شدن صدا که این مشکل مربوط به نقص در برد اصلی است

 چشمک زدن ممتد پاور که این مشکل نشان دهنده نقص کلی در برد پاور است

کم نور بودن صفحه نمایش

 روشن نشدن و یا دیر روشن شدن تلویزیون که نشان از نقص برد و یا پاور است

 مشکلات پیش آمده در نحوه اتصال سینما خانگی به تلویزیون اسنوا

مشکل آبخوردگی در تلویزیون اسنوا

به هم ریختگی پیکسل رنگ های تصویر در تلویزیون اسنوا

از کار افتادن بلندگوها یا دکمه های روی تلویزیون

 شکستگی پنل و صفحه نمایش یا ترک برداشتن آن

 به هم خوردن سایز تصاویر و کش و قوس آمدن آنها

ایراد در پورت USB و عدم شناسایی هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون

۱- خاموش شدن ناگهانی تلویزیون اسنوا
خاموش شدن ناگهانی یکی از مشکلات رایج در تلویزیون اسنوا است که برای هر تلویزیونی هم ممکن است رخ دهد. این خرابی تلویزیون اسنوا به بخش تغذیه شاسی تلویزیون مربوط می شود.

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون اسنوا دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. اما یکی از رایج ترین دلایل، ایراد در مین برد است که قابل تعمیر خواهد بود. البته خاموش شدن ناگهانی تلویزیون اسنوا می تواند مربوط به اختلالاتی در پاور دستگاه نیز باشد که می توان آن را تعمیر و برطرف کرد.

۲- مشکل آب خوردگی پنل تلویریون اسنوا
یکی از مشکلات رایج در خرابی تلویزیون اسنوا آب خوردگی پنل این تلویزیون است. نفوذ هرگونه مایعات حتی در حد استفاده از اسپری های پاک کننده نیز می تواند مشکلاتی در قسمت پنل تلویزیون ایجاد کند.

زمانی که این اتفاق می افتد پنل تلویزیون به درستی عمل نمی کند و مشکلات بسیاری از جمله قطعی صدا و تصویر ممکن است رخ دهد. بنابراین بهتر است از استفاده مستقیم اسپری های پاک‌کننده روی تلویزیون خودداری کنید. در صورت بروز این مشکل، پنل تلویزیون باید به کلی تعویض شود.

۳- مشکل پیکسل‌ سوختگی در تلویزیون اسنوا
پیکسل سوختگی یکی دیگر از ایرادهای رایج در تلویزیون اسنوا است. پیکسل ها هسته اصلی نمایش تصویر در هر تلویزیون هستند. اینها می توانند در ایجاد نقاط پرنور و یا کم نور صفحه نمایش تاثیر به سزایی داشته باشند. به همین دلیل در صورتی که پنل دچار خرابی شود و یکی از پیکسل ها بسوزد درست در همان نقطه لکه ای در تصویر مشاهده می شود.

خرابی تلویزیون اسنوا به خصوص در بخش سوختگی پیکسل ها را نباید با اجسام نوک تیز تشدید کرد. در صورت بروز پیکسل سوختگی، تعویض برد اصلی یکی از راه کارها است.

مرکز تعمیرات تلویزیون اسنوا در همدان

08138251188 – 09181117805

۴- مشکل روشن نشدن تلویزیون اسنوا
بروز مشکل و خرابی در بخش پاور تلویزیون اسنوا سبب می‌شود که تلویزیون به طور کلی روشن نشود. در صورتی که پاور تلویزیون شما سوخته و یا به درستی کار نکند ابتدا چراغ پاور چندین مرتبه چشمک زده و سپس تلویزیون روشن نمی شود. برای رفع این مشکل از اتصالات برق تلویزیون خود مطمئن شده و برای تعمیرات مربوط به پاور اقدام کنید.

۵- طول ارتفاع تصویر زیاد از حد شده است
تصویر در حالت عادی هماهنگی طول و ارتفاع دارد ولی در حالت خرابی تلویزیون اسنوا در بخش ورتیکال، ارتفاع تصویر زیاد می شود و هر آن چه را که مشاهده می کنید کشیده تر از حالت عادی به نظر می آید. این مشکل ناشی از خرابی خازن ها و خرابی IC ورتیکال است.

۶- مشکل دیر روشن شدن تلویزیون اسنوا
مشکل دیر روشن شدن، خاموش شدن پس از چند ساعت، چشمک زدن و روشن و خاموش شدن چراغ ال ای دی یکی از ایرادها و خرابی های رایج تلویزیون اسنوا است که همگی نشان دهنده ایراد یا سوختگی پاور، ایراد در لحیم کاری برد، سوکت های تغذیه و خازن است.

۷- مشاهده شدن خط سفید یا نورسفید روی نمایشگر تلویزیون اسنوا
این مشکل یکی دیگر از ایرادهای تلویزیون اسنوا است. چنان چه خطوط و سفیدی ها، تمام صفحه از پایین تا بالا را در بر گرفته باشد نشان دهنده خرابی برد تیکان است. برد تیکان قطعه ای است که تصاویر و اطلاعات را از برد اصلی دریافت کرده و پس از پردازش، روی مانیتور نمایش می دهد.

اگر خط های سفید تمامی صفحه را اشغال نکرده باشد و در تمام صفحه نمایشگر پخش نشده باشد نشان ‌دهنده آسیب در فلت های پنل است. خطای نور یا خطوط سفید می تواند از طریق ضربه وارد شدن به تلویزیون، تضعیف لامپ درونی تصاویر یا ولتاژ ورتیکال نیز ممکن است به وجود آید.

۸- قطع شدن صدا و عدم وجود صدا در تلویزیون اسنوا snowa
یکی از خرابی های رایج تلویزیون اسنوا عدم وجود صدا در آن است. اگر مدت زمان زیادی از باندهای صدا استفاده کردید یا عمر آنها به پایان رسیده باشد این اتفاق رخ می دهد. ممکن است این مشکل در اثر خرابی مین برد تلویزیون نیز به وجود آید که باید توسط متخصصان ماهر بررسی و تعمیر یا تعویض شود.

۹- تلویزیون اسنوا در حالت استند بای است
خرابی در قسمت مین برد و برد پاور می تواند باعث ایجاد حالت استند بای standby در تلویزیون اسنوا شود. که حتما باید توسط متخصصان مرکز خدمات تعمیر تلویزیون در تبریز بررسی و عیب یابی شود.

۱۰- از بین رفتن تنظیمات تلویزیون اسنوا با خاموش کردن
ممکن است تنظیماتی که روی دستگاه اعمال کرده اید مثل تنظیمات کانال ها و … با خاموش شدن تلویزیون به طور کلی از بین برود. این مکشل ناشی از خرابی آی سی است. در صورت معیوب بودن این قطعه باید تعویض شود.

۱۱- خرابی در پنل و صفحه نمایشگر تلویزیون اسنوا
پنل یا مانیتور یا صفحه نمایشگر تلویزیون مهم ترین و با ارزشمندترین بخش در تلویزیون به شمار می رود و تعمیرات آن یا غیرممکن یا بسیار گران قیمت است. هرگونه آبخوردگی و نفوذ مایعات به پنل، شکستگی و ترک برداشتن در اثر ضربه خوردن و بی احتیاطی در هنگام جابه جایی تلویزیون سبب خرابی پنل یا بهم خوردن رنگ تلویزیون (یا به اصلاح رنگین کمانی شدن) می شود.

دیگر خدمات تخصصی تعمیرات تلویزیون Snowa
ترمیم مشکل ورتیکال
اصلاح خطوط برگشتی تصویر
اصلاح مشکل عدم صدا
ترمیم پنل های آبخورده
ترمیم تخصصی بردهای الکترونیک
ترمیم مشکل هاله رنگ در تصویر
برطرف کردن مشکل فقدان رنگ
ترمیم تلویزیون اسنوا و مشکل داغ کردن بیش از حد آی سی ورتیکال
ترمیم آی سی ایپرام در تلویزیون اسنوا
رفع نقص تأخیر در ارائه تصویر تلویزیون اسنوا
حل مشکل نداشتن تصویر و صدا در ورودی IV
ترمیم هاله رنگین کمانی
حل مشکل وجود خط‌های پر نور سفید بر روی تصویر
تعمیرات ایراد ایست وست
ترمیم مشکل داغ شدن ترانزیستور Output و سوختن مکرر تلویزیون اسنوا
اصلاح خرابی تیونیگ تیونر و عدم جستجوی کانال
تعمیرات خرابی تصویر
رفع پارازیت‌ و لرزش تصویر در تلویزیون اسنوا
رفع صدای وزه
ترمیم مشکل قفل شدن تلویزیون روی یک کانال و نمایش قفل کودک
ترمیم پاور
ترمیم قطع یکباره تصویر و سپس صدا و تصویر

مرکز تعمیرات تلویزیون اسنوا در همدان

08138251188 – 09181117805

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.