همدان سرویس

تماس

08138244444

آدرس:

میدان شریعتی ،خیابان پاسدارن ،نرسیده به مسجد زینبیه روبه روی کوچه حمام صفا

مرکز تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن در همدان

دسته بندی مقالات

08138251188

شنبه تا پنجشنبه 9 تا 21

1405
28 ژوئن 2023
tavoosian
مرکز تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن در همدان

مرکز تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن در همدان با بیش از 35 سال سابقه نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش شرکت های بزرگ در همدان و با کادری از مهندسین و تکنسین های با تجربه در ارائه خدمات سریع و با کیفیت در جهت رضایت همشهریان عزیز میکوشیم. جهت ارائه خدمات با شماره های 08138251188 ویا 09181117805 تماس بگیرید.

مرکز تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن در همدان

08138251188 – 09181117805

مرکز تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن در همدان

ایرادات رایج در تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن 

روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن
روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن دلایل متفاوتی می‌تواند داشته باشد. به طور معمول مربوط به قسمت پاور تلویزیون می‌شود اولین چیزی که در این زمینه باید بررسی شود، پریزی است که دوشاخه تلویزیون به آن متصل شده است. برای این کار، خیلی ساده می‌توان تلویزیون را با یک پریز دیگر امتحان کرد.
اگر از سالم بودن کابل مطمئن شدید، به احتمال زیاد تلویزیون شما دچار خرابی شده است. با تعویض قطعه خراب پاور سوپلای به احتمال قوی مشکل پاور برطرف خواهد شد، ولی در صورتی که مشکل برطرف نشد خرابی تلویزیون ایکس ویژن شما با تعویض کلی پاور برطرف می‌شود. در این صورت، نیاز به کمک نمایندگی تعمیر تلویزیون ایکس ویژن هستید. پس با ما تماس بگیرید؛ البته فراموش نکنید! قبل از تماس، مدل تلویزیون را از روی قاب پشت دستگاه بخوانید و بر روی یک کاغذ بنویسید؛ زیرا مدل تلویزیون برای تأمین قطعات بسیار مهم است.

تلویزیون ایکس ویژن معمولا به 4 دلیل مشخص، روشن نمی‌شود. این چهار دلیل عبارتند از:

1 : روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن به علت خرابی برد پاور تلویزیون
2 :روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن به علت ویروسی شدن مین برد تلویزیون
3 :دیر روشن شدن تلویزیون ایکس ویژن به علت فرسودگی قطعات برد پاور
4 :روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن به علت خرابی CPU مین برد

خارج نشدن از حالت استندبای
یکی دیگر از مشکلات رایج تلویزیون ایکس ویژن، خارج نشدن تلویزیون از حالت استندبای است؛ حتی ممکن است تلویزیون از حالت استند بای خارج شود ولی صدا و تصویر نداشته باشد. گاهی نیز پیش می‌آید که پس از خارج شدن از حالت استندبای کنترل تلویزیون نیز کار نکند. این ایراد که بسیار کلافه کننده هم هست، به علت ایراد و نقص در مین برد تلویزیون ایجاد می‌شود. باید برای تعمیر مین برد تلویزیون ایکس ویژن سریعا اقدام کنید؛ تا مشکلات گسترده تر نشود.

تلویزیون X-Vision پشت سر هم روشن و خاموش می‌شود
گاهی مواقع ممکن است تلویزیون ایکس ویژن روشن شده، لوگو مشاهده شود و مجدد خاموش شود. تکرار این حالت یا در حقیقت reboot شدن مکرر تلویزیون، به دلیل خرابی بخش مین برد است. برای رفع این مشکل باید از نرم افزارهای مخصوص مدل تلویزیون خود استفاده کنید. این ایراد بیشتر در مدل‌های سری LED و LB به وفور رخ می‌دهد.

 خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون ایکس ویژن
خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ایکس نیز یکی دیگر از مشکلات تلویزیون ایکس ویژن است. هر چند که با توجه به مدل‌های متفاوت تلویزیون ایکس ویژن این مشکل هم دلایل متفاوتی دارد. رایج‌ترین علت رخ دادن این حادثه مربوط به نقص در مین برد (برد اصلی) است؛ در مواردی نیز نقص در عملکرد قطعه پاور باعث بروز این مشکل می‌شود.
برای تعمیر مین برد تلویزیون ایکس ویژن و عیب یابی و تعمیر برد تلویزیون به سراغ یک تکنسین حرفه‌ای بروید. چرا که تعمیر این قطعه از تلویزیون کمی حساس است.

صدای تلویزیون قطع می شود
این حالت نیز یکی از علل خرابی در تلویزیون ایکس ویژن است. در این حالت، تلویزیون به طور عادی کار می کند اما صدا نسبتا تاخیر داشته و گاهی هم قطع می‌شود. فرض کنید هنگامی که به آرامی مشغول تماشای تلویزیون هستید، به یک باره صدای تلویزیون قطع می‌شود و دیگر صدایی از بلندگوهای تلویزیون شما پخش نمی‌شود. خب مشکل از کجا نشات می‌گرید؟
نقص در عملکرد بلندگوهای تلویزیون می‌تواند یکی از دلایل قطع شدن صدای تلویزیون باشد. اگر بلندگوهای دستگاه سالم باشند، در مرحله بعدی شک بر روی عملکرد مین برد و پاور تلویزیون می‌رود. برای رفع خرابی تلویزیون‌ ایکس ویژن در حالت قطعی صدا باید ابتدا پاور دستگاه را کنترل کرد، چرا که خرابی پاور می‌تواند منشا این مشکل باشد. هم چنین خرابی پاور می تواند به بخش سیستم کنترل تلویزیون نیز سرایت کرده و کنترل تلویزیون را هم دچار ایراد کند.

 قطعی تصویر وقتی که صدا وجود دارد
این خرابی تلویزیون‌ ایکس ویژن بیشتر در مدل‌های بدون گارانتی رخ می‌دهد. در این حالت، تصویر تلویزیون قطع می‌شود در حالی که صدا به طور کامل و واضح در حال پخش شدن است. از عمده‌ترین و شایع‌ترین علل قطع شدن تصویر تلویزیون ایکس ویژن، ایراد در برد و مدار بک لایت تلویزیون است.
یک بخش به نام LN در این رده از تلویزیون‌های ایکس ویژن، دچار ضعف کارخانه‌ای است که می‌تواند سبب خرابی تلویزیون ایکس ویژن شود. تلویزیون‌های سایز ۴۷ اینچی دارای دو سری ال ای دی هستند که بیشتر از دیگر مدل ها دچار این مشکل می شود؛ چرا که LN در برد این مدل‌ها بیشتر پروتکت کرده و این عمل منجر به قطعی تصویر می شود.

تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن
 پیدا شدن نوار صورتی در بالای تصویر
از دیگر مشکلاتی که می‌تواند در تلویزیون ایکس ویژن رخ بدهد، پیدا شدن یک نوار صورتی در حدود ۱۰ سانتی متری در بالای تصویر است. این نوار صورتی رنگ هم جزو مشکلات تلویزیون ایکس ویژن است که به مرور زمان افزایش پیدا کرده و در تمامی صفحه تلویزیون گسترش می‌یابد.
هر چه نور صفحه نمایش تلویزیون را کم کنید، این نوار نیز کم رنگ‌تر می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که این نوار با مشکلاتی در لامپ تصویر، ارتباط پیدا می‌کند که در برخی موارد بعد از تعویض لامپ تصویر، نور به حالت اولیه برگشته و این مشکل نیز بر طرف می‌شود.

مرکز تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن در همدان

08138251188 – 09181117805

 به هم ریختگی تصویر، پخش رنگ و به وجود آمدن لکه‌های رنگی در تصویر تلویزیون
این مشکل در بیشتر مدل‌های تلویزیون‌های ایکس ویژن با سایزهای بزرگ مانند ۵۰ یا ۶۰ اینچ مشاهده می‌شود. بروز لکه‌های رنگی در کل صفحه نمایش تلویزیون نشان از خرابی تلویزیون ایکس ویژن به خصوص در قسمت LCD و یا RGB است. این مشکل از ایراداتی است که در اثر استفاده طولانی مدت از تلویزیون به وجود می‌آید.
این مشکلات شامل مواردی مثل پخش رنگ‌ها در هنگام پخش تصویر به صورت رنگین کمانی، عدم نمایش رنگ قرمز، آبی و یا سبز و یا ایجاد خط یا خطوط افقی و عمودی بر روی تصویر تلویزیون ایکس ویژن است. علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون و سایر موارد می‌تواند نکات متفاوتی باشد که باید به صورت دقیق عیب یابی شود. به طور کلی مشکلات به هم ریختگی تصویر و پخش رنگ در تلویزیون، بیشتر به دلیل ایراد در قطعه منبع تغذیه، برد اینورتور دستگاه و یا ایراد در عملکرد بک لایت‌ها است.

دیر روشن شدن تلویزیون ایکس ویژن
دیر روشن شدن تلویزیون، یکی دیگر از مشکلات تلویزیون های ایکس ویژن است. این ایراد مرتبط به بخش پاور است. زمانی که به وسیله کنترل و یا حتی دکمه پاور، تلویزیون را روشن می‌کنید ممکن است مدت زمان طولانی تلویزیون روشن نشود. برای بررسی و رفع این مشکل باید بخش پاور بررسی و رفع ایراد شود.

خاموش شدن کامل تلویزیون (حالت مرگ یا DEAD) و تاخیر در روشن شدن
خاموش شدن کامل تلویزیون (حالت مرگ یا DEAD) و چشمک زدن چراغ تلویزیون یعنی چراغ استندبای آن (چراغ LED) تاخیر در روشن شدن تلویزیون، می‌تواند ناشی از خراب شدن برد پاور تلویزیون ایکس ویژن باشد. که توصیه می‌شود سریعا برای تعمیر برد پاور تلویزیون ایکس ویژن از یک تعمیرکار تلویزیون ایکس ویژن درخواست کمک کنید.

سایر مشکلات تلویزیون ایکس ویژن
در این قسمت با برخی از ایرادات رایج در عملکرد تلویزیون ایکس ویژن آشنا می‌شویم.

عدم شناسایی هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون ایکس ویژن
ایرادات اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی و عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون ایکس ویژن
مشکلات پیش آمده در تنظیمات تلویزیون ایکس ویژن و بهم خوردگی پخش زیرنویس در تلویزیون
ایرادات پیش آمده در پنل تلویزیون ایکس ویژن و تاثیر آن بر خرابی پورت و ضرورت تعمیر پورت hdmi تلویزیون
نواقص احتمالی در روند تنظیمات کنترل تلویزیون با گوشی
بروز ایرادات در نحوه اتصال سینما خانگی به تلویزیون ایکس ویژن
خرابی قطعاتی مثل فلت تلویزیون، ضرورت تعمیر تلویزیون آبخورده در مدل‌های مختلف

توصیه‌هایی برای نگهداری و تعمیر تلویزیون ایکس ویژن
حتما سیم برق را از پریز برق جدا کنید.
مواد شوینده را اسپری نکنید مواد شیمیایی مانند حشره کش، بنزن، نازک تر و غیره را اسپری نکنید.
تلویزیون خود را تمیز کنید، صفحه یا قسمت بیرونی آن را به آرامی و با یک پارچه خشک و نرم تمیز کنید.
از مواد شوینده مانند مواد پاک کننده سطوح استفاده نکنید
برای حفاظت از تلویزیون حتما از محافظ های ویژه استفاده کنید.
کنترل (ریموت) را در دسترس کودکان قرار ندهید.
از زدن ضربه به صفحه بپرهیزید.

مرکز تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن در همدان

08138251188 – 09181117805

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.