همدان سرویس

تماس

08138244444

آدرس:

میدان شریعتی ،خیابان پاسدارن ،نرسیده به مسجد زینبیه روبه روی کوچه حمام صفا

مرکز تعمیرات تلویزیون سام در همدان

دسته بندی مقالات

08138251188

شنبه تا پنجشنبه 9 تا 21

1004
8 جولای 2023
tavoosian
مرکز تعمیرات تلویزیون سام در همدان

مرکز تعمیرات تلویزیون سام در همدان با بیش از 35 سال سابقه نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش شرکت های بزرگ در همدان و با کادری از مهندسین و تکنسین های با تجربه در ارائه خدمات سریع و با کیفیت در جهت رضایت همشهریان عزیز میکوشیم. جهت ارائه خدمات با شماره های 08138251188 ویا 09181117805 تماس بگیرید.

مرکز تعمیرات تلویزیون سام در همدان

08138251188 – 09181117805

مشکلات متداول در تلویزیون سام
تلویزیون سام یک محصول ایرانی می باشد که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و بین کاربران هم محبوبیت زیادی دارد. ولی با وجود این کیفیت بالا، باز هم مانند لوازم برقی دیگر، ممکن است دچار خرابی و مشکلاتی شود.

استفاده نادرست از تلویزیون و یا فرسودگی آن می تواند باعث خرابی های شود که در ادامه می خواهیم شما را با آن آشنا کنیم. مشکلات متداولی که ممکن است در تلویزیون سام شما به وجود بیاید عبارتند از:

مرکز تعمیرات تلویزیون سام در همدان

کم شدن نور صفحه تلویزیون
خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون سام
ریست شدن تلویزیون
شکستگی پنل تلویزیون
اشکال در تصویر
قطع شدن تصویر تلویزیون سام
نفوذ مایعات به پنل تلویزیون
ظاهر شدن نقاط رنگی و سفید در روی تصویر
اشکال در صدای دستگاه
و…..

دلایل کم شدن نور صفحه تلویزیون چیست؟
یکی از مشکلات متداولی که ممکن است در تلویزیون سام به وجود بیاید کم شدن نور صفحه نمایش است. در ادامه می خواهیم دلایل بروز این مشکل را برایتان توضیح دهیم:

امکان دارد به دلیل به هم ریختگی تنظیمات در دستگاه، روشنایی صفحه تلویزیون کم شود در این صورت شما می توانید از روی منوی تلویزیون آن را ریست کنید.
در صورتی که فسفر پلاسمای تلویزیون کم شود این مشکل برای تلویزیون به وجود خواهد آمد و نور صفحه کم می شود. برای رفع مشکل حتماً باید به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سام مراجعه کنید.
نقص در لامپ تصویر تلویزیون می تواند باعث کم شدن نور دستگاه شود. در این صورت با تعمیرکار تماس بگیرید.

دلایل روشن و خاموش شدن تلویزیون سام چیست؟
مشکل دیگری که ممکن است برای تلویزیون سام پیش بیاید روشن و خاموش شدن بدون دلیل دستگاه است. برای رفع مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

احتمال دارد برق منطقه شما دارای نوسان شده باشد برای اینکه به دستگاهتان آسیب نرسد از محافظ برق استفاده کنید.
نیم سوز شدن لامپ تصویر تلویزیون هم می تواند باعث بروز مشکل شود در این صورت با تعمیرکار تماس بگیرید.
معیوب شدن سیم پیچ تلویزیون باعث خاموش و روشن شدن دستگاه تلویزیون خواهد شد در این صورت به تعمیرکار مراجعه کنید.
چرا به طور ناگهانی تلویزیون سام ریست می شود؟
دلیل ریست شدن ناگهانی دستگاه تلویزیون سام شما به دلایل زیر است:

اگر منبع تغذیه تلویزیون دچار مشکل شده باشد شما با ریست شدن ناگهانی تلویزیون رو به رو خواهید شد. در این صورت باید به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سام مراجعه کنید.
خرابی برد و پاور دستگاه می‌تواند باعث ریست شدن تلویزیون شود در صورتی که با این مشکل روبرو شدید با تعمیرکار تماس بگیرید.

شکستگی پنل تلویزیون سام
یکی از مشکلات متداول در تلویزیون سام شکستن پنل تلویزیون می باشد البته نمی‌توان گفت تلویزیون هایی که کیفیت پایینی دارند دارای شکستگی پنل می شوند بلکه دلیل شکستگی پنل ظرافت بیش از حد تلویزیون های جدید می باشد.

به دلیل پیشرفت تکنولوژی بیشتر کاربران تمایل دارند که دستگاه آنها دارای ظرافت بیشتری باشد به همین دلیل پنل های این تلویزیون ها، بسیار حساس و ظریف ساخته شده و با کوچکترین ضربه ای دچار شکستگی می شود. همان طور که می‌دانید هزینه تعمیر پنل تلویزیون بسیار زیاد بوده و به جای تعمیر پنل بهتر است به فکر خریدن یک تلویزیون جدید باشید.

دلایل اشکال در تصویر تلویزیون سام
نشانه هایی که ممکن است در تصویر تلویزیون سام دیده شود مانند تار بودن تصویر، بی کیفیت بودن، ظاهر شدن لکه ها و یا رنگ هایی روی تصویر، افتادن خط های افقی و عمودی و… می تواند گاهی با تنظیمات درست رفع شود.

اگر تلویزیون سام شما دچار مشکل شد می توانید ابتدا از تنظیمات تصویر و رنگ تلویزیون استفاده کرده و آنها را بررسی و تنظیم کنید. برای اینکار به روش زیر عمل کنید:

ابتدا دفترچه راهنمای تلویزیون را مطالعه کنید و از بخش از تنظیمات تلویزیون وارد تنظیمات تصویر تلویزیون شوید.
مقدار نور تصویر را تغییر دهید بعد از آن تنظیماتی را که به تصویر مربوط می شود مانند رنگ، سفیدی و…. را تغییر دهید.
اگر دستگاه شما مشکل نرم افزاری داشته باشد و تنظیمات آن به هم خورده باشد با این کار می توانید مشکل را رفع کنید. اگر با این روش مشکل برطرف نشد احتمالاً دستگاه شما دچار مشکلات سخت افزاری شده است و قطعاتی مانند بک لایت، پنل و یا برد و… دچار آسیب شده است در این صورت توصیه می کنیم حتماً به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سام مراجعه کنید.

دلایل قطع شدن تصویر در تلویزیون سام چیست؟
ممکن است شما با قطعی تصویر در تلویزیون سام روبرو شوید برای این منظور موارد زیر را بررسی کنید:

در مرحله اول کابل های تلویزیون را چک کنید و از سلامت آنها اطمینان پیدا کنید.
از طریق درگاه usb یا حتی با وسیله دیگری روی فلش فیلم بریزید.
اگر متوجه شدید که که در درگاه های دیگر هم تلویزیون تصویر ندارد پس مطمئن باشید که تلویزیون شما مشکل سخت افزاری پیدا کرده است و قطعاتی مانند برد تیکان، پنل و یا بک لایت دچار مشکل شده‌اند.
در این صورت توصیه می کنیم به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سام مراجعه کنید.

نفوذ مایعات و آب به پنل تلویزیون سام
یکی از مشکلاتی که در اثر بی احتیاطی برای تلویزیون سام به وجود می آید نفوذ مایعات و آب در روی پنل تلویزیون است. بیشتر افراد در هنگام تمیز کردن عادت دارند که آب را در روی تلویزیون می پاشند و این می تواند باعث خراب شدن قطعاتی مانند فلت، برد تیکان و…. در تلویزیون شود. نفوذ مایعات در روی پنل، یکی از مشکلات بسیار رایج در تلویزیون ها است که برای بیشتر افراد اتفاق می افتد. برای تمیز کردن تلویزیون حتماً از مایع مخصوص و دستمال مخصوص تلویزیون خود استفاده کنید. در صورتی که به هر دلیلی در روی تلویزیون آب خوردگی مشاهده کردید ابتدا تلویزیون را از برق بکشید و به هیچ وجه تلویزیون را روشن نکنید و به نمایندگی تعمیرات سام مراجعه کنید.

دلایل ظاهر شدن نقاط رنگی سفید در روی تصویر تلویزیون چیست؟
اگر تلویزیون کثیف نباشد و از تمیز بودن آن اطمینان دارید احتمالاً پنل دستگاه شما خراب شده است امکان دارد که سوختن پیکسل های دستگاه شما دلیل این نقاط سفید رنگ در تلویزیون باشد که در این صورت می‌توانید تا این پیکسل های سوخته زیاد نشده است از تلویزیون خود استفاده کنید ولی در صورتی که این نقطه های سفید زیاد شد باید بک لایت را تعویض کنید.

دلایل قطع شدن تصویر در تلویزیون سام چیست؟
قطع شدن تصویر در تلویزیون وقتی اتفاق می افتد که شما بعد از روشن کردن دستگاه خود متوجه می شوید تصویر قطع شده است و گاهی ممکن است بعد از زدن دکمه روشن تلویزیون شما روشن نشود و چراغ های پاور هم چشمک بزند. بستگی به این دارد که شما کدام نشانه را در تلویزیون خود مشاهده کنید. گاهی ممکن است با عوض کردن بک لایت مشکل رفع شود ولی بعضی اوقات مشکل از خراب شدن مین برد تلویزیون می باشد. پس اگر در این زمینه مهارت ندارید توصیه می کنیم حتماً به تعمیرکار مراجعه کنید.

دلایل بروز اشکال در صدای تلویزیون
اگر در صدای تلویزیون شما مشکلی به وجود آمد و متوجه شدید صدای آن در هنگام پخش برنامه واضح نیست موارد زیر را انجام دهید:

ابتدا وارد تنظیمات مربوط به صدای تلویزیون سام شوید که در دفترچه راهنمای تلویزیون نوشته شده است.
صدای دستگاه را تنظیم کنید.
اگر باز هم مشکل برطرف نشد احتمالاً دستگاه شما دارای مشکل سخت افزاری است و تقویت کننده های صدا و یا بلندگو ها خراب شدند.

مرکز تعمیرات تلویزیون سام در همدان

08138251188 – 09181117805

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.